top of page

FLIR AKUSTİK KAMERA - Basınçlı Hava, Vakum ve Buhar sızıntılarını anlık olarak ekranda gösterir.

FLIR Akustik Kamera sızıntıları bulur ve FLIR Analytics bulut yazılımı size ISO50001 standartlarında onarım belgelerini içeren bir sızıntı raporu sunar. Bu kapsamlı ultrasonik çözüm, fabrika içinde sızıntılardan en hızlı şekilde kurtulmanızda size profesyonel bir çözüm sunar.


• Plansız hava kaçakları önemli enerji ve maddi kayıplara neden olur. Boşa harcanan enerjiye ek olarak, sistem basıncındaki düşüşlerden sızıntılar sorumludur. Bu, havalı aletler en yüksek verimlilik düzeyinde çalışmadığından üretim maliyetlerini yükseltir. Basınç düşüşünü telafi etmek için yeni bir kompresör bile satın alabilirsiniz, ancak sızıntıları bulmak ve onarmak hem daha kolay bir çözüm hem de genellikle bu sorunu çözmek için yeterli olacaktır.


• Ayrıca, hava sızıntıları ekipmanın hizmet ömrünü kısaltır ve planlanmamış bakım çalışmalarına, planlanmamış arıza sürelerine ve potansiyel güvenlik tehlikelerine yol açar. Erken teşhis, artan maliyetleri ve ciddi komplikasyonları proaktif olarak önlemenin en iyi yoludur.


• FLIR Kamerası size sızıntıların tam yerini gösterir ve FLIR Analytics, bunların yıllık olarak size ne kadara mal olduğunu söyler ve üretim maliyetlerini düşük tutmanıza yardımcı olur. Geleneksel ultrasonik kaçak dedektörleri ve diğer geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında, FLIR çözümü önemli ölçüde pratiktir.


• FLIR Kamera, 0,016 lt/dak kadar küçük sızıntıları tespit eder ve ne kadar enerji harcadığınızı hesaplar. Bu, enerji yönetiminizi geliştirmek ve daha fazla enerji tasarrufu yapmak için doğru önlemleri almanızı sağlar.


• FLIR Kamera'nın gerçek zamanlı sızıntı boyutu ve maliyet tahmininin yanı sıra, FLIR Analytics, tespit edilen sızıntılar hakkında gelişmiş analitik ve daha ayrıntılı raporlar sunar. Bu yazılım, bakım karar verme konusundaki uzmanlığınızı tamamlar.


• F Kamera, enerji kullanımınızı optimize etmenize yardımcı olur ve ISO 50001 uyumlu raporlama sunar.

Daha detaylı teknik veriler ve sorularınız için lütfen bize ulaşınız.

Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)

NEW

Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)

FLIR Akustik Kamera Başlıca Teknik Özellikleri

  • Kompakt tasarım ve rakiplerinin aksine tek elle omuzu yormayan kolay kullanım,

  • Basınçlı hava sızıntılarını 100 metre gibi uzak mesafeden bile tespit eder,

  • Güçlü bataryası ile daha uzun çalışma zamanı,

  • Basınçlı hava kaçakları dışında, vakum kaçakları ve buhar sızıntılarını da tespit eder.

  • Küçük kaçakları tespit edebilmesi için geniş çalışma frekansı (2...65 kHz)

  • Dahili olarak 124 adet Micro Elektronik mikrofon ile oldukça hassastır.

  • 0,05 L/min boyutundaki bir sızıntıyı 10 metreden algılar.

  • Ücretsiz bulut yazılımı ile ISO50001 standartlarında hava kaçak raporu sunar.

FLIR AKUSTİK KAMERANIN HAVA KAÇAK TESPİT GÖRSELLERİ ve VİDEOSU

Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)
Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)
Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)
Hava kaçağı tespit cihazı (Akustik kamera)

  BASINÇLI HAVA SIZINTILARI İÇİN YENİ NESİL KAÇAK TESPİT DEDEKTÖRÜ SUTO S531

   Basınçlı hava ve gaz sistemlerinde sızıntıların oluşturduğu maliyetler işletmeler için oldukça önemlidir. Bu kaçaklar sisteme her hangi bir müdahale olmadığında giderek artar ve çok ciddi maliyetler oluşturur. Bu maliyetin azalması için oluşan kaçaklar periyodik olarak kontrol edilmeli ve sonrasında ilgili bölgeye hızlıca müdahale edilmelidir. Bizler NESKA olarak bu konuda hem yenilikçi ürünler hem de servis desteği sunmaktayız.

   Avrupa bölgesindeki fabrikalarda oluşan kaçağın yüzdesi genel pnömatik sistem üzerinden %20 seviyelerindedir. Fakat ülkemizde bu oran fabrikadan fabrikaya ciddi oranda değişirken genel olarak %50 seviyelerine kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte bu sızıntılar basınçlı havanın birim maliyetinin yükselmesine neden olurlar. Basınçlı havanın birim maliyeti ise elektriğin birim maliyetinden yaklaşık 8 kat daha pahalıdır. Bu sebeple hava tesisatında yapılacak tasarrufun parasal olarak işletmeye geri dönüşü oldukça hızlıdır.

  SUTO S530 (Eco) ve S531 (Pro) Basınçlı Hava Kaçak Tespit Bulma Cihazları işletme içerisinde duyulamayan kaçak seslerini tespit etmenize yardımcı olur. Böylelikle kaçakların yerlerini lokal olarak tespit edebilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Ayrıca cihaz dahilinde bulunan lazer noktalama, kablosuz kulaklık, kaçakların yıllık maliyetinin ekran üzerinden m³/h olarak izlenmesi, fotoğraf çekimi ve kaçağın yerinin markalanması gibi bir çok işinizi kolaylaştıran yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ürün basınçlı havanın dışında Azot, Karbondioksit, Oksijen, Hidrojen, Argon, Buhar ve Vakum kaçaklarını da kolaylıkla tespit edebilmektedir. Ayrıca özel gürültü azaltıcı devresi sayesinde gürültülü ortamlarda bile son derece etkili performans göstermektedir.

 

Ürünle ilgili detaylı teknik bilgi, teklif ve servis çalışmamız için bizlere ulaşabilirsiniz.

SUTO_white_back.png
Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı
Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı

FOTOĞRAF ÇEKME ve KAÇAK MARKALAMA ÖZELLİĞİ:

Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı
Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı

S531 İÇİN OTOMATİK RAPORLAMA KAÇAK YÖNETİMİ YAZILIMI LMS (Leak Management Software)

 Sızıntı Yönetim Yazılımı (LMS), S531 sensörüyle birlikte ücretsiz olarak gelir. Bu yazılım sızıntı tespiti, yönetimi ve kolay pdf. rapor oluşturma için kullanıcılarına eksiksiz bir çözüm sunar. Yazılım, bir PC'de yerel kurulum lisansı olarak gelir ve S531 ultrasonik kaçak dedektörümüzle birlikte mükemmel uyumlulukta çalışır.

 

 SUTO S531 kaçak dedektörünü kullanarak sahadaki kaçakları kaydetmek ve daha sonra bunları LMS yazılımına aktarmak, kullanıcıların kaçak kaybı verilerini toplamasını ve kaçak durumuna tam bir genel bakış sağlayan güçlü raporları kolayca oluşturmasını sağlar.

 Kullanımı ise oldukça basit ve pratiktir. Sahada kaydettiğiniz tüm kaçak verilerini ofis bilgisayarınızda gözlemleyebilir ve pdf raporları bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı
Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı

♦ Sızıntı araştırması yönetimi için basit ve kullanıcı dostu arayüzü,

♦ Raporlar şirket logosu ve iletişim bilgileri ile kişiselleştirilebilir.

♦ Tek tuşla pdf raporunuzu indirin ve zamandan tasarruf edin. 

♦ Raporlarınızı yerel spesifikasyonlara göre ayarlayın.
 

Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı
bottom of page