BASINÇLI HAVA ve GAZLAR İÇİN YENİ NESİL KAÇAK TESPİT  DEDEKTÖRÜ

   Basınçlı hava ve gaz sistemlerinde sızıntıların oluşturduğu maliyet işletmeler için oldukça önemlidir. Bu kaçaklar sisteme her hangi bir müdahele olmadığında giderek artar ve çok ciddi maliyetler oluşturur. Bu maliyetin azalması için oluşan kaçaklar periyodik olarak kontrol edilmeli ve sonrasında ilgili bölgeye müdahale edilmelidir.

   Avrupa bölgesindeki fabrikalarda oluşan kaçağın yüzdesi genel pnömatik sistem üzerinden %15 'dir. Fakat ülkemizde bu oran fabrikadan fabrikaya ciddi oranda değişirken genel olarak % 35 (Toplam enerji / 3) seviyelerindedir. Bununla birlikte bu sızıntılar basınçlı havanın birim maliyetinin yükselmesine neden olurlar. Basınçlı havanın birim maliyeti ise elektriğin birim maliyetinden yaklaşık 6 kat daha pahalıdır. Bu sebeple hava tesisatında yapılacak tasarrufun parasal olarak işletmeye geri dönüşü oldukça hızlıdır.

  SUTO S530 (Eco) ve S531 (Pro) Kaçak Tespit Bulma Cihazları işletme içerisinde duyulamayan kaçak seslerini tespit etmenize yardımcı olur. Böylelikle kaçakların yerlerini lokal olarak tespit edebilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Ayrıca cihaz dahilinde bulunan lazer noktalama, kablosuz kulaklık, kaçakların yıllık maliyetinin ekran üzerinden m³ /h olarak izlenmesi, (ekranlı modelde mevcuttur) fotoğraf çekimi gibi bir çok işinizi kolaylaştıran yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ürün basınçlı havanın dışında Azot, Karbondioksit, Oksijen, Hidrojen, Argon, Buhar ve Vakum kaçaklarınıda tespit edebilmektedir. Bunun için dokunmatik ekrandan ilgili gazı seçmeniz yeterlidir.

 

Ürünle ilgili detaylı teknik bilgi, teklif ve servis çalışmamız için bizlere ulaşabilirsiniz.

basıncli hava kacak dedektörü
S531 ULTRASONİK KAÇAK SENSÖRÜ.png
S531 Kaçak Markalama Özelliği.BMP
S531 Saha Çalışması.jpeg

SENSÖRÜN SAHADAKİ ÇALIŞMA VİDEOSU :

S530 ULTRASONİK KAÇAK DEDEKTÖRÜ (Ekonomik Model)

   Ekranlı modele göre daha ekonomik olan S 530 ile kaçakları tespit edebilir ve basınçlı hava için harcanan enerji maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bu kompakt model kullanımının kolay olması ve işlevini tam anlamıyla yerine getirmesiyle ön plana çıkıyor. Ekstra özellikler için S 531 modeli düşünülebilir.

S 530 Özellikleri

  • Kompakt tasarım ve kolay kullanım

  • Basınçlı hava sızıntılarını uzak mesafeden bile tespit edebilen hassasiyet,

  • Güçlü batarya ile daha uzun çalışma zamanı,

  • Basınçlı hava dışındaki diğer gürültüleri azaltan gürültü önleyici,

  • Dahili lazer ile kaçak noktalarının kolay tespiti,

  • Ortamdaki diğer gürültüleri yok eden özel kulaklık.

Daha detaylı teknik veriler için lütfen bize ulaşınız veya aşağıdaki dökümanları inceleyiniz.

leak_detector.jpg
s530 uyg.jpg
leakk.jpg