top of page

  BASINÇLI HAVA SIZINTILARI İÇİN YENİ NESİL KAÇAK TESPİT DEDEKTÖRÜ S531

SUTO_white_back.png

   Basınçlı hava ve gaz sistemlerinde sızıntıların oluşturduğu maliyetler işletmeler için oldukça önemlidir. Bu kaçaklar sisteme her hangi bir müdahale olmadığında giderek artar ve çok ciddi maliyetler oluşturur. Bu maliyetin azalması için oluşan kaçaklar periyodik olarak kontrol edilmeli ve sonrasında ilgili bölgeye hızlıca müdahale edilmelidir. Bizler NESKA olarak bu konuda hem yenilikçi ürünler hem de servis desteği sunmaktayız.

   Avrupa bölgesindeki fabrikalarda oluşan kaçağın yüzdesi genel pnömatik sistem üzerinden %20 seviyelerindedir. Fakat ülkemizde bu oran fabrikadan fabrikaya ciddi oranda değişirken genel olarak %50 seviyelerine kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte bu sızıntılar basınçlı havanın birim maliyetinin yükselmesine neden olurlar. Basınçlı havanın birim maliyeti ise elektriğin birim maliyetinden yaklaşık 8 kat daha pahalıdır. Bu sebeple hava tesisatında yapılacak tasarrufun parasal olarak işletmeye geri dönüşü oldukça hızlıdır.

  SUTO S530 (Eco) ve S531 (Pro) Basınçlı Hava Kaçak Tespit Bulma Cihazları işletme içerisinde duyulamayan kaçak seslerini tespit etmenize yardımcı olur. Böylelikle kaçakların yerlerini lokal olarak tespit edebilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Ayrıca cihaz dahilinde bulunan lazer noktalama, kablosuz kulaklık, kaçakların yıllık maliyetinin ekran üzerinden m³/h olarak izlenmesi, fotoğraf çekimi ve kaçağın yerinin markalanması gibi bir çok işinizi kolaylaştıran yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ürün basınçlı havanın dışında Azot, Karbondioksit, Oksijen, Hidrojen, Argon, Buhar ve Vakum kaçaklarını da kolaylıkla tespit edebilmektedir. Ayrıca özel gürültü azaltıcı devresi sayesinde gürültülü ortamlarda bile son derece etkili performans göstermektedir.

 

Ürünle ilgili detaylı teknik bilgi, teklif ve servis çalışmamız için bizlere ulaşabilirsiniz.

buyuk.jpg
S531 ULTRASONİK KAÇAK SENSÖRÜ.png

FOTOĞRAF ÇEKME ve KAÇAK MARKALAMA ÖZELLİĞİ:

S531 Kaçak Markalama Özelliği.BMP
basınçlı hava ve vakum kaçak tespit cihazı

OTOMATİK RAPORLAMA İÇİN KAÇAK YÖNETİMİ YAZILIMI LMS (Leak Management Software)

 Sızıntı Yönetim Yazılımı (LMS), S531 sensörüyle birlikte ücretsiz olarak gelir. Bu yazılım sızıntı tespiti, yönetimi ve kolay pdf. rapor oluşturma için kullanıcılarına eksiksiz bir çözüm sunar. Yazılım, bir PC'de yerel kurulum lisansı olarak gelir ve S531 ultrasonik kaçak dedektörümüzle birlikte mükemmel uyumlulukta çalışır.

 

 SUTO S531 kaçak dedektörünü kullanarak sahadaki kaçakları kaydetmek ve daha sonra bunları LMS yazılımına aktarmak, kullanıcıların kaçak kaybı verilerini toplamasını ve kaçak durumuna tam bir genel bakış sağlayan güçlü raporları kolayca oluşturmasını sağlar.

 Kullanımı ise oldukça basit ve pratiktir. Sahada kaydettiğiniz tüm kaçak verilerini ofis bilgisayarınızda gözlemleyebilir ve pdf raporları bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

LMS leak detection sensor software (hava kaçağı izleme yazılımı).jpg
LMS hava kaçak tespit yazılımı.jpg

♦ Sızıntı araştırması yönetimi için basit ve kullanıcı dostu arayüzü,

♦ Raporlar şirket logosu ve iletişim bilgileri ile kişiselleştirilebilir.

♦ Tek tuşla pdf raporunuzu indirin ve zamandan tasarruf edin. 

♦ Raporlarınızı yerel spesifikasyonlara göre ayarlayın.
 

hava kaçakları izleme yazılımı

NL ACOUSTICS KAMERA - Kaçakları anlık olarak ekranda tespit eder

 'NL Acoustics' Kamera sızıntıları bulur ve NL Analytics bulut yazılımı size ISO50001 standartlarında onarım belgelerini içeren bir rapor sunar. Bu kapsamlı ultrasonik çözüm, operasyonunuzun güvenilirliğini sağlamanıza yardımcı olur.


• Plansız hava kaçakları önemli enerji ve maddi kayıplara neden olur. Boşa harcanan enerjiye ek olarak, sistem basıncındaki düşüşlerden sızıntılar sorumludur. Bu, havalı aletler en yüksek verimlilik düzeyinde çalışmadığından üretim maliyetlerini yükseltir. Basınç düşüşünü telafi etmek için yeni bir kompresör bile satın alabilirsiniz, ancak sızıntıları bulmak ve onarmak hem daha kolay bir çözüm hem de genellikle bu sorunu çözmek için yeterli olacaktır.


• Ayrıca, hava sızıntıları ekipmanın hizmet ömrünü kısaltır ve planlanmamış bakım çalışmalarına, planlanmamış arıza sürelerine ve potansiyel güvenlik tehlikelerine yol açar. Erken teşhis, artan maliyetleri ve ciddi komplikasyonları proaktif olarak önlemenin en iyi yoludur.


• NL Kamerası size sızıntıların tam yerini gösterir ve NL Analytics, bunların yıllık olarak size ne kadara mal olduğunu söyler ve üretim maliyetlerini düşük tutmanıza yardımcı olur. Geleneksel ultrasonik kaçak dedektörleri ve diğer geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında, NL çözümü önemli ölçüde pratiktir.


• NL Kamera, 0,016 lt/dak kadar küçük sızıntıları tespit eder ve ne kadar enerji harcadığınızı hesaplar. Bu, enerji yönetiminizi geliştirmek ve daha fazla enerji tasarrufu yapmak için doğru önlemleri almanızı sağlar.


• NL Kamera'nın gerçek zamanlı sızıntı boyutu ve maliyet tahmininin yanı sıra, NL Analytics, tespit edilen sızıntılar hakkında gelişmiş analitik ve daha ayrıntılı raporlar sunar. NL Analytics, bakım karar verme konusundaki uzmanlığınızı tamamlar.


• NL Kamera, enerji kullanımınızı optimize etmenize yardımcı olur ve ISO 50001 uyumlu raporlama sunar.

Basınçlı_hava_kaçakları_için_kameralı_hava_kaçak_dedektörü_NL_Acoustics-removebg-preview.p

NEW

NL Acoustics Kamera Genel Özellikleri

  • Kompakt tasarım ve kolay kullanım

  • Basınçlı hava sızıntılarını 100 metre gibi uzak mesafeden bile tespit eder,

  • Güçlü batarya ile daha uzun çalışma zamanı,

  • Basınçlı hava dışındaki diğer gürültüleri ekranda göstermez.

  • Dahili olarak 124 adet Micro Elektronik mikrofon ile detaylı tespit.

  • Ücretsiz bulut yazılımı ile ISO50001 standartlarında hava kaçak raporu sunar.

Daha detaylı teknik veriler ve sorularınız için lütfen bize ulaşınız.

nla akustik kamera.jpg

NL ACOUSTICS KAMERANIN HAVA KAÇAK TESPİT GÖRSELLERİ;

NLA KAMERA RAPOR.jpg
NLA KAMERA.jpg
HAVA KAÇAKLARI RAPORU NL.jpg
nla basınçlı hava kaçak dedektörü.jpg

NL ACOUSTICS KAMERA TANITIM VİDEOSU;

bottom of page