BASINÇLI HAVA ve GAZLAR İÇİN YENİ NESİL KAÇAK TESPİT  DEDEKTÖRÜ S531

   Basınçlı hava ve gaz sistemlerinde sızıntıların oluşturduğu maliyetler işletmeler için oldukça önemlidir. Bu kaçaklar sisteme her hangi bir müdahale olmadığında giderek artar ve çok ciddi maliyetler oluşturur. Bu maliyetin azalması için oluşan kaçaklar periyodik olarak kontrol edilmeli ve sonrasında ilgili bölgeye hızlıca müdahale edilmelidir. Bizler NESKA olarak bu konuda hem yenilikçi ürünler hem de servis desteği sunmaktayız.

   Avrupa bölgesindeki fabrikalarda oluşan kaçağın yüzdesi genel pnömatik sistem üzerinden %15 'dir. Fakat ülkemizde bu oran fabrikadan fabrikaya ciddi oranda değişirken genel olarak % 30-35 (Toplam enerji/3) seviyelerindedir. Bununla birlikte bu sızıntılar basınçlı havanın birim maliyetinin yükselmesine neden olurlar. Basınçlı havanın birim maliyeti ise elektriğin birim maliyetinden yaklaşık 6 kat daha pahalıdır. Bu sebeple hava tesisatında yapılacak tasarrufun parasal olarak işletmeye geri dönüşü oldukça hızlıdır.

  SUTO S530 (Eco) ve S531 (Pro) Basınçlı Hava Kaçak Tespit Bulma Cihazları işletme içerisinde duyulamayan kaçak seslerini tespit etmenize yardımcı olur. Böylelikle kaçakların yerlerini lokal olarak tespit edebilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Ayrıca cihaz dahilinde bulunan lazer noktalama, kablosuz kulaklık, kaçakların yıllık maliyetinin ekran üzerinden m³/h olarak izlenmesi, fotoğraf çekimi ve kaçağın yerinin markalanması gibi bir çok işinizi kolaylaştıran yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ürün basınçlı havanın dışında Azot, Karbondioksit, Oksijen, Hidrojen, Argon, Buhar ve Vakum kaçaklarını da kolaylıkla tespit edebilmektedir. Bunun için dokunmatik ekrandan ilgili gazı seçmeniz yeterlidir. Ayrıca özel gürültü azaltıcı devresi sayesinde gürültülü ortamlarda bile son derece etkili performans göstermektedir.

 

Ürünle ilgili detaylı teknik bilgi, teklif ve servis çalışmamız için bizlere ulaşabilirsiniz.

basıncli hava kacak tespit dedektörü
basınçlı hava ve vakum kaçak tespit cihazı
S531 ULTRASONİK KAÇAK SENSÖRÜ.png

FOTOĞRAF ÇEKME ve KAÇAK MARKALAMA ÖZELLİĞİ:

HAVA KAÇAK MALİYETİ HESAPLAMA ÖZELLİĞİ:

S531 Kaçak Markalama Özelliği.BMP

OTOMATİK RAPORLAMA İÇİN KAÇAK YÖNETİMİ YAZILIMI LMS (Leak Management Software)

 Sızıntı Yönetim Yazılımı (LMS), S531 sensörüyle birlikte ücretsiz olarak gelir. Bu yazılım sızıntı tespiti, yönetimi ve kolay pdf. rapor oluşturma için kullanıcılarına eksiksiz bir çözüm sunar. Yazılım, bir PC'de yerel kurulum lisansı olarak gelir ve S531 ultrasonik kaçak dedektörümüzle birlikte mükemmel uyumlulukta çalışır.

 

 SUTO S531 kaçak dedektörünü kullanarak sahadaki kaçakları kaydetmek ve daha sonra bunları LMS yazılımına aktarmak, kullanıcıların kaçak kaybı verilerini toplamasını ve kaçak durumuna tam bir genel bakış sağlayan güçlü raporları kolayca oluşturmasını sağlar.

 Kullanımı ise oldukça basit ve pratiktir. Sahada kaydettiğiniz tüm kaçak verilerini ofis bilgisayarınızda gözlemleyebilir ve pdf raporları bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

LMS leak detection sensor software (hava kaçağı izleme yazılımı).jpg
LMS hava kaçak tespit yazılımı.jpg

♦ Sızıntı araştırması yönetimi için basit ve kullanıcı dostu arayüzü,

♦ Raporlar şirket logosu ve iletişim bilgileri ile kişiselleştirilebilir.

♦ Tek tuşla pdf raporunuzu indirin ve zamandan tasarruf edin. 

♦ Raporlarınızı yerel spesifikasyonlara göre ayarlayın.
 

hava kaçakları izleme yazılımı

S530 ULTRASONİK KAÇAK DEDEKTÖRÜ (Ekonomik Model)

   Ekranlı modele göre daha ekonomik olan S 530 ile kaçakları tespit edebilir ve basınçlı hava için harcanan enerji maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bu kompakt model kullanımının kolay olması ve işlevini tam anlamıyla yerine getirmesiyle ön plana çıkıyor. Ekstra özellikler için S 531 modeli düşünülebilir.

S 530 Özellikleri

  • Kompakt tasarım ve kolay kullanım

  • Basınçlı hava sızıntılarını uzak mesafeden bile tespit edebilen hassasiyet,

  • Güçlü batarya ile daha uzun çalışma zamanı,

  • Basınçlı hava dışındaki diğer gürültüleri azaltan gürültü önleyici,

  • Dahili lazer ile kaçak noktalarının kolay tespiti,

  • Ortamdaki diğer gürültüleri yok eden özel kulaklık.

Daha detaylı teknik veriler için lütfen bize ulaşınız veya aşağıdaki dökümanları inceleyiniz.

ekonomik hava kaçağı tespit cihazı
ekonomik hava kaçak sensörü
basınçlı hava filtresi
leakk.jpg