top of page
basınçlı havada yağ buharı ölçümü

BASINÇLI HAVA İÇİN SİLİKAJELLİ KİMYASAL KURUTUCULAR

  Basınçlı hava sisteminizde merkezi hava kurutucunuz olsa bile çiy noktası sorununuz olabilir. Çiy noktası, sıkıştırılmış havanızdaki su buharının artık buhar olmadığı ve sıvı hale geldiği sıcaklıktır. Yeterli yoğuşma oluşursa, hava dağıtım sisteminizde su olacaktır.

  Bazı basınçlı hava uygulamalarında örneğin plastik sektörü, solunabilir hava veya lazer kesim vb gibi bir çok uygulamalarda çiy noktasının düşüklüğü oldukça önemlidir. Bu sebeple Nex Flow® Süper Kuru çiy noktası düşürme sistemi, kullanım noktasında lokal çözümler için idealdir ve filtreleme sisteminizden sonra kurulur. Tek kule veya sıralı sistemler, çiğlenme noktasını kabul edilebilir bir seviyeye düşürmek için kaliteli nem emici malzeme kullanan değiştirilebilir kartuşlarla düşük maliyetli bir çözümdür.

 Basınçlı hava dağıtım sistemindeki partikül ve mevcut su bir sorunsa, filtreleme sisteminizi gözden geçirmeniz önerilir. Mevcut filtreleme sistemi bu sorunu yeterince ele almıyorsa, Nex Flow® Süper Ayırıcıyı düşünebilirsiniz.

Süper Kurutucular, basınçlı hava sisteminizden su buharını ve nemi emmek için tasarlanmıştır.

Yağ seviye sensörü
Yağ seviye sensörü

  Nasıl Çalışır?

  Tek kuleli hava kurutucu, lokal kullanım noktası ve aralıklı akışlı basınçlı hava uygulamaları için kullanılır. Islak basınçlı hava, su damlacıklarını ayırmak ve yakalamak için bir santrifüj hareketi oluşturarak ofset girişine girer. Akış daha sonra katı partikülleri çıkarmak için bir polipropilen birleştirme elemanı, keçe pedler ve paslanmaz çelik ızgaraların etrafından geçer. Hava, nemi emmek için sünger görevi gören, dikilmiş bir filtrasyon kurutucu torbadan yukarı doğru akar. Son olarak, hava, herhangi bir kurutucu tozu ortadan kaldırmak için filtrelemenin ikinci aşamasından geçer. Bu 3 aşamalı eylem verimli bir şekilde ayırma, filtreleme ve kurutma sağlar. Nem Göstergesi doygunluğu gösterir ve kurutucunun ne zaman değiştirileceğini gösterir. Paslanmaz çelik kelepçe ile değiştirme hızlı ve kolaydır. Ayrıca paslanmayan toz boyalı alüminyum muhafaza, yerleşik braketler içerir.

  Avantajları;


• Kullanım noktası uygulamaları için sıfır hava kaybı ile düşük çiy noktası sağlar.
• Aralıklı ve lokal uygulamalarda çiy noktası sorununu çözer.
• Kurulumu kolay ve kurutucu değiştirme Kitleri ile kullanışlıdır.
• Kompakt ve yenilikçi tasarıma sahiptir.
• Düşük maliyetlidir.

bottom of page