top of page

PANO SOĞUTUCULAR

Pnömatik Panel soğutucu

  Elektronik kontrol panoları için Frigid-X serisi Kabin Pano Soğutucu; içinde bulundurduğu paslanmaz çelik vorteks tüp yardımı ile sıradan sıkıştırılmış havayı soğuk havaya çevirerek elektrik, elektronik kontrol panolarının düşük maliyet ile soğutulması ve temizlenmesini sağlar. 

 

Pano soğutucu serisi kompakttır ve standart bir elektrik hattına birkaç dakika içinde kurulabilir.

Frigid-X NEMA 12 (IP-52)  Pano Soğutucu; ünitenin sıvı püskürtücüler ile direk temas etmediği endüstriyel çevre koşullarında, genel kullanım için olan elektrik kontrol panoları ile kullanılır.Paslanmaz çelik gövdesi korozif ortamlara karşı dayanıklıdır.

Frigid-X NEMA 3R (IP-14) Pano Soğutucu dış kullanım için uygundur. Paslanmaz çelik yapısı nedeniyle yağmur, kar, nem gibi dış faktörlerden etkilenmez.

Frigid-X NEMA 4-4x (IP-66) Pano Soğutucu suya ve çamura karşı dayanıklı, dış mekan ve yıkama gerektiren uygulamalarda kullanılabillirdir. Benzersiz patentli dizaynı ile suya karşı korumalı ve su geçirmezdir. Paslanmaz çelik; gıda sektörü ve korozif ortamlar için uygundur. Ayrıca paslanmaz çelik dış mekan uygulamalarında yüksek dayanımla birlikte uzun kullanım süresi sağlamaktadır.

Frigid-X NEMA 4-4x 316L (IP-66) Pano Soğutucunun iç temas yüzeyi bütünüyle 316L tipi paslanmaz çeliktir. 303/304 paslanmaz çelik tipinin uygun olmadığı son derece korozif ortamlar ve ilaç sektörü için idealdir. NEMA Type 4-4x kabin panel soğutucuları gibi, çamura ve suya karşı dayanıklıdır, temizleme işleminin yıkayarak yapılmasının gerekli olduğu uygulamalarda ve dış mekan uygulamalarında kullanılabilir. Benzersiz patentli tasarımı sayesinde su geçirmezdir. Kullanılan paslanmaz çelik; ilaç sektörü ve gıda sektörü için son derece uygun olup, aşırı korozif ortamlarda yüksek dayanımla birlikte uzun süreli kullanım ömrü sunar .

       Özellikler

  • Düşük maliyet,

  • Kompakt,

  • Kolay kurulum,

  • Bakım gerektirmez (Hareketli parça yok).

  • Standart elektrik çıkışlarına kolayca takılabilir.

  • Isı hasarı ve rahatsız edici diğer sürüklenmeleri durdurur.

  • Sistemdeki fan gibi ürünleri elemine eder.

  • Panoyu pozitif basınç altında tutarak kirlenmeyi önler.

Pnömatik Panel soğutucu

Isı Yükü Hesaplaması

Toplam ısı yükü, panonuzun dışından gelen ısı transferinden ve kontrol ünitesinin içinden yayılan ısıdan oluşur. Burada ürünün maksimum performansla ve verimli çalışması için uygun ürünü seçmek gerekiyor. Bu konuda yardım almak için lütfen bize ulaşınız.

Ürün Videoları

bottom of page