top of page

Ultrasonik Dedektör ile Basınçlı Hava Kaçak Tespit Servisi

  Basınçlı hava, endüstriyel tesislerde yaygın olarak kullanılır. Ancak basınçlı havanın kullanıldığı sistemlerde zamanla hava kaçakları ve kayıpları meydana gelir. Bu durum işletmelerde gereğinden fazla enerji kullanımı gibi birçok olumsuz sonuçlara neden olur. Böyle durumlara karşı önlem almak için periyodik olarak ayda bir hava kaçak testleri yapılmalıdır. Bizler NESKA olarak bu konuda uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımızla tesisinizdeki tüm hava kaçaklarını bulup sizlere raporluyoruz. Böylelikle işletmeniz içinde hava kaçaklarının yıllık maliyetini ve boşa harcanan enerji miktarını öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bu serviste yapılan işlemler sırasıyla şu şekildedir;

1. Hava kaçakları tek tek tespit edilerek ilgili etiketleme yapılmaktadır.

S531 Kaçak Markalama Özelliği

2. Bu etiketlerde kaçağın miktarı, yıllık maliyeti, uzman önerisi, tarih ve makina / bölge kodu yer alır. Daha sonra tüm veriler özenle toplanarak pdf rapor hazırlama evresine geçilir.

Data analiz
Maliyet Düşürme

3. Hazırlanan pdf raporun içinde basınçlı havanın daha verimli kullanılması adına bazı bilgiler ve tesis içindeki hava kaçaklarının görselleri, yıllık maliyetleri, öneriler yer almaktadır. Aşağıdaki görseller ilgili raporlardan alıntıdır.

hava kaçak raporu
Kaçak İzleme Yönetim Yazılımı
basınçlı hava kaçakları servisi ISO50001
hava kaçak servis çalışması enerji tasarrufu
basınçlı hava kaçakları servisi
S531 ULTRASONİK KAÇAK DEDEKTÖRÜ
Ultrasonik dedektör
bottom of page