Ultrasonik Dedektör ile Basınçlı Hava Kaçak Tespit Servisi

  Basınçlı hava, endüstriyel tesislerde yaygın olarak kullanılır. Ancak basınçlı havanın kullanıldığı sistemlerde zamanla hava kaçakları ve kayıpları meydana gelir. Bu durum işletmelerde gereğinden fazla enerji kullanımı gibi birçok olumsuz sonuçlara neden olur. Böyle durumlara karşı önlem almak için periyodik olarak ayda bir hava kaçak testleri yapılmalıdır. Bizler NESKA olarak bu konuda uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımızla tesisinizdeki tüm hava kaçaklarını bulup sizlere raporluyoruz. Böylelikle işletmeniz içinde hava kaçaklarının yıllık maliyetini ve boşa harcanan enerji miktarını öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen bizlere ulaşın.

 

Bu serviste yapılan işlemler sırasıyla şu şekildedir;

1. Hava kaçakları tek tek tespit edilerek ilgili etiketleme yapılmaktadır.

ultrasonik hava kaçak servisi
basıncli hava kacak dedektörü
Basınçlı hava kaçak tespiti.jpeg

2. Bu etiketlerde kaçağın miktarı, yıllık maliyeti, uzman önerisi, tarih ve makina / bölge kodu yer alır. Daha sonra tüm veriler özenle toplanarak pdf rapor hazırlama evresine geçilir.

data-collection.png
maliyet düşürme png.png

3. Hazırlanan pdf raporun içinde basınçlı havanın daha verimli kullanılması adına bazı bilgiler ve tesis içindeki hava kaçaklarının görselleri, yıllık maliyetleri, öneriler ve muadil ürünler yer almaktadır.

hava kaçak rapor resmi.jpg
Ultrasonik hava kaçak sensörü